Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe wysokiej jakości

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe wysokiej jakości

Wiertarko-wkrętarki przeznaczone dla bardziej wymagających klientów są przede wszystkim urządzeniami lepiej wyposażonymi od swoich tańszych odpowiedników, ale są też znacznie bardziej wytrzymałe. Specjalistyczny sprzęt to po prostu zupełnie inna półka.

Zalety urządzeń profesjonalnych

Elektronarzędzia wysokiej klasy to urządzenia przeznaczone do czegoś więcej, niż tylko doraźnych napraw raz na jakiś czas. Stworzone są z myślą o bardziej złożonych zadaniach, przy których sprzęt musi robić dokładnie to, czego od niego oczekujemy.

Wady

Największą wadą lepszego sprzętu jest oczywiście cena. Do ich produkcji wykorzystywane są komponenty bardziej precyzyjne, ale też taki, które są w stanie wytrzymać bardziej intensywną pracę. Do napraw sporadycznych tego typu elementy są niepotrzebne i kupowanie ich byłoby przepłacaniem.

Jak wybierać?

Kiedy będziemy kupować lepszy sprzęt, oczywistym będzie, że będziemy mieli przygotowany na to większy budżet, ale trzeba oczywiście działać rozsądnie i nie kupować czegoś tylko dlatego, że jest drogie. Trzeba skupić się na konkretnych właściwościach konkretnych urządzeń. Taką właściwością nie będzie trwałość, ponieważ wszystkie lepsze urządzenia są trwalsze ze względu na stosowanie innych technologii niż w urządzeniach tanich, przede wszystkim chodzi tutaj o inne łożyskowanie i wyważanie wirujących elementów. Wytrzymałość na upadki z większej wysokości będzie już jednak przekraczała kwestie normalnej wytrzymałości.

Warto przyjrzeć się silnikom. Powinny być skutecznie chłodzone, a ich konstrukcja powinna się opierać o mechanizm bezszczękowy, który jest pod każdym względem lepszy od szczotkowego. Dobra wentylacja to z kolei kwestia właściwego rozmieszczenia otworów wentylacyjnych.

Elektronarzędzia

To jak skutecznie będziemy pracować z danym urządzeniem, zależy w dużej mierze od liczby biegów w przekładni. W lepszych modelach amatorskich mamy przekładnie dwubiegowe, a w urządzeniach aspirujących do miana profesjonalnych pojawiają się 3 i 4 biegi. Dzięki temu moc lepiej dopasowuje się do warunków pracy. W przypadku wkręcania bardzo ważna jest też możliwość dokładnego ustawiania momentu obrotowego.

Kolejna sprawa to bezpieczeństwo użytkowania. Narzędzie powinno posiadać blokadę wrzeciona, które skutecznie i szybko pozwala wymieniać końcówki.

Akumulator powinien być jonowo-litowy, chociaż starsze technologie nie są z punktu widzenia użytkownika dużo gorsze. Największe różnice dotykają tutaj czasu ładowania i pracy na jednym ładowania. Czas ładowania nowoczesnego akumulatora to 30-60 minut. Dobrze jest, kiedy w zestawie mamy dwa akumulatory, by można je było w czasie pracy wymieniać. Pozytywnym dodatkiem jest szersze grono akcesoriów.

Zasady użycia

Zasady użytkowania urządzeń profesjonalnych i amatorskich są z grubsza tożsame. Nauczyć się trzeba jedynie korzystania z wymiennych uchwytów oraz nasadek na wrzeciona, na przykład nasadek Katowych i mimośrodowych. Poszerzają one zakres możliwości korzystania z wiertarko-wkrętarki.

Rady na koniec

Moc w przypadku wiertarko-wkrętarki jest bardzo ważna, ale nie powinna zanadto obciążyć urządzenia, by wygodna praca z jego pomocą była możliwa. W kwestii wygody pracy istotne znaczenie ma ponadto wygodna, dobrze wyprofilowana rękojeść urządzenia, najlepiej z jakaś antypoślizgową technologią. Trzeba też stawiać na urządzenia oferujące nam przynajmniej 2 biegi pracy. Jeśli chodzi o uchwyt narzędziowy, do wyboru jest kilka opcji o różnym czasie wymiany narzędzia. Wybieramy takie, które jest optymalne dla rodzaju pracy, który będziemy wykonywać.

Michał Wójcik

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl