JAKIE PODSTAWOWE NARZĘDZIA DO DOMU?

JAKIE PODSTAWOWE NARZĘDZIA DO DOMU?

Niezależnie od tego czy mieszkać w bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym zawsze trzeba uważać na wszelkie awarię. Jeśli pojawi się mały remont, coś do zrobienia, tak naprawdę potrzebne będą nam różne narzędzia. Na pewno warto je mieć pod ręką. Obecnie nie ma już żadnego problemu z dostępnością do narzędzi, dlatego większość sprzętu kupimy nawet w mniejszych miastach.

Czy jest jednak kanon narzędzi, które tak naprawdę każdy powinien mieć? Czy duży sprzęt też jest nam potrzebny czy wyłącznie takie elementy, które musimy mieć pod ręką do wykonania prostych prac. Wydaje się, że warto się skupić na tym podstawowym wyposażeniu, które warto mieć w domu.

Zestaw narzędzi

Porządny zestaw kluczy kupimy mniej więcej od 70 do 700 złotych. Zdecydowanie odradza się kupowanie najtańszych zestawów. Takie klucze szybko się wyrobią i zupełnie nie będą się sprawdzać, dlatego ich kupowanie nie ma większego sensu. Warto postawić na markowe komplety, ponieważ wtedy zapłacimy nieco więcej, ale tak naprawdę mamy gwarancję, że sprzęt jest dobry jakościowo.

W zestawie powinny się znaleźć grzechotki, wkrętak z bitami, najbardziej popularne klucze a więc śrubokręt, torx i imbus. Dobrze będzie, gdy pojawiają się także nakładki i nasadowe końcówki. Dodatkiem mogą być również przedłużki, które nam pewno będą miłym dodatkiem i w praktyce bardzo dobrze będą się sprawdzać. Szczególnie, gdy trudno będzie się do jakiegoś miejsca dostać taka właśnie przedłużka nam to zdecydowanie ułatwi.

Jak to się czasami mówi bez młota to nie robota i o tym warto pamiętać. Na pewno młotek się nam przyda, dlatego w zestawie naszych narzędzi po prostu musi się znajdować, i warto mieć go, ponieważ będzie to element, który wielokrotnie będzie się nam przydawał. Oprócz takiego tradycyjnego czasami sprawdzi się także młotek gumowy, który będzie dobrą opcją, gdy składamy meble, których nie chcemy uszkodzić.

Narzędzia domowe

W zestawie potrzebnych narzędzi musi być miejsce na kombinerki, klucz uniwersalny, obcęgi. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że te sprzęty są podobne do siebie. Jednak w praktyce warto mieć je wszystkie. Obcęgami wyciągniemy gwoździe, kluczem odkręcimy nakrętki, a kombinerki mają wiele różnych zastosowań.

Wiertarka i wiertła

Wiertarka to sprzęt, który również się świetnie sprawdza, nie tylko pozwoli zrobić dziurę w ścianie, ale także nadaje się do mieszania farb, wykucia bruzdy na przewody czy czyszczenia drewna. Można kupić podstawowy sprzęt za 60 złotych. Opcją będzie także specjalna wiertarko wkrętarka, która da nam jeszcze więcej możliwości. Do wiertarki jednak obowiązkowo trzeba również kupić dobre wiertła. Jeśli mamy osobną wiertarkę kupujemy jeszcze wkrętarkę akumulatorową, która będzie nam gwarantować komfort pracy przy skręcaniu, ułatwi wykonywanie różnorakich prac.

Miarka tania i bardzo ważna. Jeśli w ogóle chcemy coś zrobić to trzeba wiedzieć jak, w jakich rozmiarach. Dlatego właśnie dobra miarka jest nam bardzo potrzebna i warto mieć ją pod ręką. W zapasie może być także calówka, ale również centymetr krawiecki, który w niektórych sytuacjach będzie przydatnym dodatkiem.

Wartki pracy mogą być różne, dlatego latarka może się nam w różnych sytuacjach przydać, najlepsza taka z dużą mocą. Wygodna będzie latarka czołówka, która daje nam dowolność pracy obiema rękami. Warto mieć taśmę izolacyjną oraz kontrolkę prądu, gdy chcemy wykonywać takie naprawy. W domu warto również gdy będzie mocna srebrna taśma klejąca, pistolet do silikonu, papier ścierny, poziomica i kilka przedłużaczy, które w wielu miejscach mogą się nam przydawać.

Michał Wójcik

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl