Wiertarko – wkrętarki dla majsterkowiczów

Wiertarko – wkrętarki dla majsterkowiczów

Amatorski warsztat ma tendencje do stopniowego rozwijania się. Pasja majsterkowania wciąga, a co za tym idzie – domaga się coraz lepszych narzędzi. Odpowiedzią na potrzeby amatorów-zapaleńców są trzy nowe modele wiertarko – wkrętarek marki Black+Decker. Znajdują się wśród nich model udarowy, kompaktowy, a także posiadający dwa biegi.

Kiedy rośnie trudność podejmowanych wyzwań, nie zmienia się niestety powierzchnia domowego warsztatu. Dlatego tak bardzo liczy się posiadanie urządzenia o wielu funkcjach, doskonale radzącego sobie z nieco twardszymi powierzchniami. Wiertarko – wkrętarka musi mieć odpowiednią moc i być przy tym możliwie kompaktowa, żeby możliwe było wykonanie szczególnych zadań w trakcie remontu czy realizowanych projektów.

Co oferuje firma?

Trzy nowe modele proponowane przed firmę Black+Decker to BDCDC18, BDCDD186 i BDCHD18. Każdy z nich waży nieco ponad kilogram i zajmuje niewiele miejsca. Umożliwiają wybór aż dziesięciu ustawień momentu obrotowego, a działają dzięki silnikowi osiągającemu do 650 albo 1400 obrotów na minutę. Dwutulejowy uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego pozwala na wyjątkową wygodę, a komfort i pewność podnosi dodatkowo okładzina ANTI-SLIP. Dzięki niej nie ma ryzyka upuszczenia wiertarki podczas pracy.

Obszar wykonywanej operacji oświetla zintegrowana dioda LED. Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości pracy urządzeń, używając spustu sprzęgła. Wiertarko-wkrętarki pracują także na zmiennych obrotach prawo – lewo. W zestaw każdego z urządzeń wchodzi dopasowany akumulator 18 V/1,5 Ah Li-ion i ładowarka 200 mA, 400 mA lub 1 A . Te dodatki pozwalają na dość szybkie naładowanie lub doładowanie urządzenia, by wrócić do przerwanej rozładowaniem pracy.

Wszystkie opisane poniżej modele można kupić w renomowanych sklepach budowlanych. Każdy z nich świetnie nadaje się jako narzędzie amatora – majsterkowicza o wysokich wymaganiach, jednak każdy odpowiada innym potrzebom i daje nieco inne możliwości. Na który z nowych modeli Black+Decker warto się zdecydować? Oto charakterystyka każdego z nich.

Solidna wiertarka

BDCDD186 – łatwe wkręcanie

Model BDCDD186 zawiera w zestawie ładowarkę 400 mA, akumulator 18 V/1,5 Ah a także diodę LED i walizkę na całość zestawu. To urządzenie zostało stworzone z myślą o pracy głównie w trybie wkrętarki, choć dobrze radzi sobie także jako wiertarka. Posiada dwa biegi, z których pierwszy, pracujący w prędkości 0-360 obrotów na minutę, oraz posiadający dziesięciostopniową regulację momentu obrotowego (do 17,5/40 Nm), jest idealny do wkręcania wkrętów. Drugi bieg posiada odwrotne parametry. Prędkość obrotowa to 1400 obrotów na minutę. Cena modelu to 489 zł.

BDCHD18 – solidna moc wiercenia

Model BDCHD18 to wiertarko-wkrętarka udarowa, którą można wywiercić nawet dziurę w twardym murze. Jest to więc urządzenie stworzone głównie z myślą o wykonywaniu precyzyjnych otworów w trudnych (choć nie tylko) powierzchniach. Akumulatorowe urządzenie posiada, podobnie jak poprzednio opisane, dwa biegi. Ich wartości to 0-360 oraz 0-1400 obrotów na minutę, posiadają także dziesięć ustawień momentu obrotowego, diodę LED, podobny jak poprzedni model akumulator i walizkę. Ładowarka do tego modelu ma moc 200 mA, co pozwala naładować urządzenie w ciągu sześciu godzin. Cena modelu to 499 zł.

Lekka praca z BDCD18

W domowym warsztacie zdarzają się prace, które wymagają długotrwałego, precyzyjnego wykonywania konkretnych czynności. Wrogiem precyzji jest zaś zmęczenie. Maksymalny moment obrotowy tego modelu to 30 Nm, uzyskuje maksymalną prędkość obrotową 650 obrotów na minutę, a jego zalety to wielka wszechstronność i nieduża waga. W zastawie z akumulatorem, ładowarką i diodą LED kosztuje 399 zł, z walizką – 439 zł.

Mariusz Karczewski

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl