Oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne

Oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne

Problemem wielu majsterkowiczów jest brak miejsca na bezpieczne przechowywanie wielu elektronarzędzi. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem okazuje się wszechstronne oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne, dzięki któremu można wykonać precyzyjne cięcie, piłowanie, szlifowanie oraz skrobanie. W praktyce oznacza to, że jedno urządzenie zastępuje wiele elektronarzędzi.

Wielofunkcyjne elektronarzędzia oscylacyjne to rozwiązania stosunkowo nowe, ich zadaniem jest umożliwienie wykonywania wielu różnych zadań, które do tej pory były wykonywane z wykorzystaniem narzędzi ręcznych.

Wcześniej dostępne były ręczne obrabiarki wielofunkcyjne z różnymi, wymiennymi końcówkami roboczymi, zwane potocznie „dremelami” - rozwiązania te cieszyły się sporym zainteresowaniem. Obecnie ich miejsce zajęły wielofunkcyjne elektronarzędzia.

Uniwersalne narzędzia do wszystkiego

Zasadniczą różnicą pomiędzy oscylacyjnymi elektronarzędziami wielofunkcyjnymi a obrabiarkami ręcznymi jest to, że ruchy rotacyjne zostały zastąpione ruchami oscylacyjnymi – ilość drgań wynosi około 20 000 na minutę zakresie maksymalnego kąta do 3° - jest to wystarczająca ilość, by wygodnie i dokładnie ciąć, szlifować, zdrapywać pozostałości kleju z podłoża itp.

Urządzenie to można wykorzystać w wielu sytuacjach, także uznawanych za trudne – doskonale sprawdza się podczas usuwania pozostałości z podłóg i sprzętów, dobre wyniki można osiągnąć podczas piłowania i cięcia, a także wykonywania niewielkich, zamkniętych wycięć, skracania ościeżnicy, odcinaniu śrub i gwoździ tuż przy obrabianej powierzchni itp.

W ofercie znaleźć można szeroki wachlarz różnego rodzaju brzeszczotów, dostosowanych do cięcia materiałów drewnianych, jak i metalowych.

Zestaw majsterkowicza

Narzędzia wielofunkcyjne – jak wybrać optymalny model?

Dokonując wyboru oscylacyjnego elektronarzędzia wielofunkcyjnego należy zwrócić uwagę na moc silnika – jest to warunek konieczny, który w istotny sposób wpływa na pracę urządzenia. Urządzenia posiadające silnik o mocy 180 W lub mniejszy, często zacinają się przy cięciu twardych materiałów. Zazwyczaj są to elektronarzędzia produkcji chińskiej, które poza niewielką mocą silnika charakteryzują się także znacznym zużyciem energii elektrycznej.

Ważną kwestią jest także funkcja regulacji prędkości obrotowej silnika, dzięki której możliwe jest dostosowanie prędkości oscylacyjnej do rodzaju obrabianego materiału, co automatycznie przekłada się na efektywność wykonanej obróbki.

Niezbędna akcesoria

Wielofunkcyjne elektronarzędzia to sprzęt, który można wykorzystać niemalże w każdej sytuacji. O jego funkcjonalności i przydatności decyduje przede wszystkim dostępny osprzęt – optymalnym rozwiązaniem jest sprzęt, do którego można dokupić niezbędne akcesoria.

W wielu przypadkach konieczny okazuje się zakup akcesoriów tego samego producenta, gdyż oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne zazwyczaj nie mają znormalizowanych uchwytów, a tym samym dopasowanie akcesorium innej firmy jest praktycznie niemożliwe.

Wiodący producenci oferują szeroki wachlarz różnych akcesoriów.

Paweł Biernacki

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl