Najważniejsze elektronarzędzia w czasie remontu mieszkania

Najważniejsze elektronarzędzia w czasie remontu mieszkania

Wiele prac remontowych może być wykonanych bez większego problemu przez nas samych, pod warunkiem że będziemy właściwie wyposażeni. Potrzebne nam będą jedynie podstawowe narzędzia, dzięki którym praca będzie przebiegała sprawnie i bez problemu sprostamy wszystkim wyzwaniom.

Co konkretnie potrzebne nam będzie w czasie wykonywania remontu mieszkania? Na pewno proste narzędzia ręczne, takie jak młotki, kombinerki, poziomice, śrubokręty, pędzle i szpachle, ale ważniejsze w praktyce są podstawowe elektronarzędzia.

I. Wiertarka – jest to najważniejszy element zestawu każdego majsterkowicza. Kiedyś używało się wiertarek ręcznych, ale praca z nimi to męczarnia, a w praktyce nie ma innego sposobu na wykonywanie otworów, jednej z najważniejszych rzeczy przy każdym remoncie. Wiertarki to przede wszystkim narzędzia do otworowania, ale też można wykonywać dzięki nim zgrubne szlifowanie po zastosowaniu odpowiedniej końcówki, mieszać nimi zaprawy betonowe czy gipsowe, a także mieszać nimi farby. Niezbędny osprzęt jest dostępny w sklepach. Warto jest stawiać na nowoczesne wiertarki z silnikami bezszczotkowymi, które są trwalsze, lżejsze i rzadziej ulegają awariom. Takie wiertarki w swojej ofercie mają firmy zajmujące się produkcją urządzeń profesjonalnych, ale jest też wiele propozycji marek typowo dla majsterkowiczów.

II. Wkrętarka akumulatorowa – jeśli tylko będziemy musieli skręcać i rozkręcać różne meble, wkrętarki akumulatorowe są w zasadzie nieodłącznym elementem naszego wyposażenia. Wkrętarki dostępne są jako takie, jak również jako połączenie z wiertarkami, czyli wiertarko-wkrętarki. Zakup wiertarko-wkrętarki to niezły pomysł, ponieważ uzyskujemy narzędzie zdolne do wykonywania większej ilości czynności na raz i w ten sposób będziemy w stanie ograniczyć ilość zabieranego przez narzędzia miejsca w domu.

Prace remontowe

III. Szlifierka – szlifierka jest niezbędna, jeśli w czasie naszej pracy konieczne okaże się usunięcie warstwy farby lub lakieru. Szlifowanie może się odbywać w bardzo różnych warunkach, przez co na rynku znajdziemy szeroką gamę szlifierek o różnym kształcie, różnej wielkości i o różnej mocy, czyli o różnym przeznaczeniu. Dla typowych domowych zadań najlepszym rozwiązaniem jest zawsze szlifierką kątowa lub oscylacyjna. Szlifierki kątowe są lepszym rozwiązaniem, kiedy za ich sprawą chcemy też coś przyciąć, a szlifierki oscylacyjne sprawdzą się lepiej przy szlifowaniu gładkich powierzchni.

IV. Wyrzynarka – jeśli naszym zadaniem jest docięcie jakiegoś elementu do odpowiedniego kształtu lub po prostu do odpowiedniej długości, nie ma lepszego narzędzia od wyrzynarki. Dzięki niemu oszczędzimy ogromne ilości czasu i wysiłku w porównaniu z użyciem ręcznych elementów do docinania, czyli pił. Pilarki to rozwiązanie do nich podobne, ale z pilarkami nie mamy możliwości ciecia krzywoliniowego, a jest ono bardzo przydatne w wielu scenariuszach. Wyrzynarki mogą zostać wykorzystane do ogromnej gamy różnych produktów, na przykład do płyt kartonowo-gipsowych, blatów kuchennych, desek i płyt drewnopodobnych.

V. Pilarka tarczowa – kiedy jesteśmy zmuszeni do przycinania większych elementów, takich jak na przykład desek podłogowych, drewnianych klepek parkietu, płyt kartonowo-gipsowych czy paneli podłogowych, najlepszym rozwiązaniem będą pilarki tarczowe. Jest wiele typów tego urządzenia, ale w praktyce domowego remontu najlepsze są niewielkie pilarki stołowe. Pilarki tarczowe to wysoko specjalistyczne narzędzia, w które w warunkach domowych po prostu nie warto jest inwestować zbyt dużych pieniędzy.

Paweł Biernacki

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl