Frezowanie CNC

Technologie oraz metody obróbki różnych materiałów, zmieniają się na przestrzeni lat, dostosowując się jednocześnie do nowych wymagań klientów. Są w ostatecznym rozrachunku bardziej efektywne oraz sprawne. Dlatego też wiele firm, stara się aby być na bieżąco z takimi zmianami. Skuteczna modernizacja sprawia, że różne techniki można wykorzystywać w produkcji przemysłowej.

Dziś obróbka metali CNC, jest poddawana weryfikacji, ale również i synchronizacji, z różnymi nowościami technicznymi oraz technologicznymi. Dzięki temu staje się ona efektywna, sprawna, bardziej precyzyjna, a materiały są obrabiane szybciej.

Dokładność obróbki skrawaniem sprawia, że można spełnić wymagania każdego klienta. Wiele firm zwraca uwagę na każdy szczegół taki jak chropowatość powierzchni itp, aby zgodnie z wszystkim wytycznymi opracować projekt. Taką obróbkę mechaniczną stosuje się obecnie w lotnictwie, medycynie czy też elektronice.

Dziś w obróbce materiałów CNC, wymagane jest zastosowanie komputera. Rozwinięciem tego skrótu jest bowiem: Computerized Numerical Control. W tłumaczeniu to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Technika jest zatem oparta na systemie terowania, które jest wyposażone w mikrokomputer, który można programować. Układy umożliwiają kierowanie monitorem graficznym, który obrazuje przeróbkę.

Na monitorze pokazują się kluczowe dane dotyczące narzędzi czy też informacje konrekcyjne. Frezowanie umożliwia natomiast wykonywanie wielu elementów szybko i w sposób powtarzalny. Dlatego CNC świetnie sprawdza się w produkcji przemysłowej, gdzie produkuje się towary identyczne, w ogromnych ilościach.

Na samym początku konieczne jest wykonanie projektu w komputerze, a potem planu postaci, dotyczącego sterowania owym narzędziem. Na samym końcu natomiast następuje obróbka konkretnego tworzywa.

Szukasz solidnego wykonawcy usługi frezowania CNC ? Sprawdź ofertę na https://www.janus.com.pl/ >>

Metoda ta wpłynęła na uproszenie i przyspieszenie obróbki tworzyw. Poza tym CNC generuje również oszczędność i czas, który poświęca się na obsługę maszyny. Programuje się jedynie raz i nie trzeba dostosowywać narzędzia do każdego kształtu. Maszyna jest precyzyjna, co daje możliwość produkowania idealnych kształtów. Poza tym przyspieszona zostaje również praca, ponieważ maszyna szybciej opracowuje konkretny kształt, niż człowiek. Zmniejszeniu ulegają zatem ogólne koszty produkcji.

Dzięki CNC można obrabiać kanaliki, rowki, płaszczyzny czy też uzębienia. Wówczas narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a ruch posuwny jest wykonywany albo przez sam obrabiany przedmiot, albo przez narzędzie. Podczas frezowania, ostrza narzędzi nie pracują w sposób równoczesny. Krawędzie skrawające frezu zawsze pracują jedna po drugiej, a nie w tym samym momencie.

Inny rodzaj obróbki skrawaniem, to natomiast dłutowanie. Stosuje się je w przypadku kształtów nieobrotowych, takich jak chociażby krzywki bądź też uzębienie kół zębatych. Podczas tej metody przedmiot jest skrawany za pomocą noża, który przymocowuje się do suwaka dokonującego ruchów w poziomie i pionie.

Rozwiązania CNC są zatem nie tylko opłacalne, ale również i bardzo praktyczne. 

Paweł Biernacki

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl