Zestaw złotej rączki, czyli jakie narzędzia musisz mieć w domu

Zestaw złotej rączki, czyli jakie narzędzia musisz mieć w domu

Tak jak w mieszkaniu tak i w domu jednorodzinnym pojawiać się mogą różnorakie awarie. By sobie z nimi poradzić musimy mieć różnorakie narzędzia. W domowym warsztacie nie może brakować takich elementów jak śrubokręt, klucz francuski czy kilka innych ważnych dodatków. Mamy dla Was podpowiedzi jak skompletować zestaw narzędzi do domu.

Zestaw dla majsterkowicza

Niezależnie od tego jak radzimy sobie z naprawami czasami pojawiają się takie sytuacje, że trzeba koniecznie coś wykonać. Wtedy więc pewnych narzędzi nie może w naszym domu brakować. Z biegiem czasu, gdy nasze umiejętności będą większe można również oczekiwać, że tych narzędzi w naszej dyspozycji będzie więcej. warto mieć specjalna skrzynkę, gdzie będzie się je przechowywać. Przechowywanie akcesoriów razem i odkładanie ich na to samo miejsce po pracy to najlepsza opcja, by utrzymywać porządek. Przy okazji nie będzie problemu, że coś nam się zgubiło.

Narzędzia must have

Młotek to takie narzędzie, które w każdym domu musi się znaleźć. wbijanie oraz wyciąganie gwoździ to jedne z najczęściej wykonywanych prac domowych np. w czasie wieszania obrazów, montowania półek na książki, składania mebli. Warto mieć także do młotka komplet gwoździ w różnych rozmiarach. Oczywiście wśród najważniejszych sprzętów musi się znajdować śrubokręt. W naszej kolekcji muszą być zwykłe oraz krzyżakowe, również w różnych rozmiarach. Wato szukać zestawu, który ma wymienne końcówki. W skład takiego zestawu wchodzą również nakładki trzpieniowe oraz ampulowe.

Skrzynka z narzędzami

Szczypce uniwersalne określane także jako kombinerki przy różnych pracach mogą się okazać przydatne. Można z ich pomocą odkręcać śruby, ciąć drut, wyginać twarde elementy. Najlepsza opcja to takie izolowane z gumowymi rączkami. W skrzynce narzędziowej musi być miejsce na klucz nastawny określony również jako francuski. Wykorzystywany przy pracach hydraulicznych. Dobrze będzie mieć także wkrętak elektrotechniczny, gdy będzie się pracowało z prądem i sprawdzać się będzie między innymi napięcie. Oczywiście potrzebna będzie także miarka, najlepiej około pięć metrów i drewniana calówka.

To również warto mieć

Pewnie spory to wydatek, ale wiertarka w wielu przypadkach także będzie się przydawać. Przede wszystkim do wiercenia dziur w materiale różnorakimi. Mamy różne rodzaje i wielkości wierteł i one na pewno dobrze się sprawdzą. Można kupić wiertarkę za 60 złotych, ale to sprzęt na bardzo niskim poziomie, dlatego wydaje się, że lepiej inwestować w dobre marki a to wydatek między 250 a 350 złotych. Do tego kupujemy oczywiście dobre wiertła, te niskiej jakości szybko się zużywają.

Praktycznym narzędziem będzie wkrętarka napędzona akumulatorowo, która pełni funkcję szybszego śrubokrętu. Producenci twierdzą, że może pełnić rolę wiertarki, ale jej skuteczność będzie ograniczona tylko do miękkiego drewna. na innym materiale łatwo będzie ją zniszczyć. W trakcie domowych prac przydać się może również latarka, taśma izolacyjna, poziomica, papier ścierny. Tych praktycznych dodatków rzeczywiście jest całkiem sporo.

Paweł Biernacki

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl