Bit Spline M12. Ważny element wyposażenia warsztatu samochodowego

Bit Spline M12. Ważny element wyposażenia warsztatu samochodowego

Profesjonalne narzędzia to niezastąpiony element każdego serwisu samochodowego czy warsztatu samochodowego. Dzięki nim nie będzie ci trudno szybko odkręcić śruby, wymienić części, spuścić płyny silnikowe lub po prostu wymienić koło. Znacznie ułatwią i przyspieszą pracę w twoim garażu lub serwisie samochodowym.

Elektronarzędzia: osprzęt

Narzędzia serwisowe są używane do różnych zadań związanych z produkcją, naprawą i konserwacją pojazdów. Praktycznie w każdym warsztacie powinny się znaleźć narzędzia ręczne, narzędzia pneumatyczne i elektryczne. Specjalistyczne narzędzia dla serwisu samochodowego są niezbędne przy naprawie samochodów dowolnego modelu i konfiguracji. Ważne jest, aby wszelkie narzędzia spełniały rygorystyczne wymagania dotyczące niezawodności i trwałości i były wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Zestawy narzędzi to najwygodniejsze rozwiązanie. W zestawie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzania napraw i konserwacji. Najczęściej jest dostępny w pudełku, tacy lub walizce, która gwarantuje porządek, jeśli chodzi o narzędzia i umożliwia ich łatwe przenoszenie w zależności od potrzeb. Możesz również od razu kupić wózki do serwisu samochodowego.

Mimo ciągłego wprowadzania nowych technologii i super-technologicznego wyposażenia dla serwisów samochodowych, narzędzia ręczne i elektronarzędzia były i pozostają nieodzowne przy drobnych naprawach samochodów. W zależności od charakteru prowadzonych napraw i funkcji serwisu samochodowego potrzebny będzie:

• Gama narzędzi ręcznych i pneumatycznych, elektrycznych do pracy ze wszystkimi typami połączeń gwintowych;

• Sprzęt do podnoszenia (podnośniki samochodowe, trawersy kanałowe, suwnice, stojaki transmisyjne);

• Sprzęt do montażu opon;

• Maszyny do prostowania tarcz;

• Wulkanizatory;

• Półautomatyczne spawarki;

• Instalacje do konserwacji klimatyzatorów;

• Jednostki do wymiany oleju;

• Prasa hydrauliczna;

Głównym kryterium wyboru narzędzia jest połączenie takich cech, jak niezawodność, funkcjonalność i dokładność. Właściciele warsztatu samochodowego lub rozpoczynający właśnie własną działalność gospodarczą mogą zakupić narzędzie do dodatkowego wyposażenia lub zestaw wyposażenia do „pod klucz”. Niezbędne będą narzędzia ręczne jak klucze, śrubokręty. Nakrętki i śruby to najpopularniejszy rodzaj mocowania w maszynach. Do pracy z nimi potrzebne są klucze nasadowe oraz nastawne. Klucze skrzynkowe są najbardziej wszechstronne, a co za tym idzie, najczęściej spotykane. Równie niezbędnym narzędziem warsztatowym są śrubokręty. Musisz kupić co najmniej 2 modele: krzyżowe i szczelinowe. Jeśli pracujesz z okablowaniem lub urządzeniami elektrycznymi, potrzebujesz również izolowanego śrubokręta. Wkrętak zastąpi śrubokręt, gdy będziesz musiał wykonać dużą ilość pracy.

Bit Spline M12: zastosowanie w mechanice samochodowej

Jednym z niezbędnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w warsztacie samochodowym jest nakładka Bit Spline M12. Nakładki tego typu są kute ze stali chromowo – wanadowej, a następnie poddawane są precyzyjnym procesom hartowania oraz odpuszczania. W ten sposób materiał, z którego wykonana jest nakłada, ma wyjątkową trwałość oraz wytrzymałość i odporność na odkształcenia i uszkodzenia, które mogą wynikać z częstego użytkowania narzędzia. Dodatkowo powierzchnia jest chromowana, a także polerowana – dzięki temu nasadka jest odpowiednio zabezpieczona przed wpływem korozji.

Te nakładki posiadają też szczególnie profilowane krawędzie – między płaszczyznami roboczymi. System PRO – DRIVE pozwala zniwelować obciążenia punktowe, a jednocześnie chroni nakładki przed wyrobieniem. Zwłaszcza jeśli chodzi o płaszczyzny robocze nasadki oraz krawędzie śruby. Rozmiar nasadki to M12 a rozmiar trzpienia – ½. O jakości nasadki świadczy gwarancja, jakiej udziela jej producent. W tym przypadku jest to dwadzieścia pięć lat. Doskonale sprawdzi się w profesjonalnych centrach warsztatowych, jak i prywatnych – niewielkich serwisach rodzinnych. Jest niezbędnym wyposażeniem każdego punktu serwisowego.

Szukasz bitu spline M12? Sprawdź ofertę na https://sklep-warsztat.pl/product/bit-10-mm-spline-m12-x-75-mm/.

Michał Wójcik

Redakcja narzedziatarnow.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

os. Centrum A 4

+48 794 502 662

admin@narzedziatarnow.pl